Proměňte vajíčka v kraslice. S fixy Centropen vám to půjde hravě

Existuje spousta tradičních technik malování vajíček. Co třeba letos vyzkoušet moderní a jednoduchý způsob, který hravě zvládnou i ty nejmenší děti? Velikonoční tvoření s fixy, a zvláště těmi foukacími, je bude určitě bavit.

 

Proměňte vajíčka v kraslice. S fixy Centropen vám to půjde hravě

S fixy Centropen vás bude velikonoční tvoření bavit. Foto: Centropen

 

Letošní Velikonoce sice strávíme s ohledem na koronavirovou situaci ještě bez návštěv, ale to neznamená, že se na svátky jara nemůžeme připravit s rodinou. Navíc společné tvoření je smysluplně strávený čas, který přispěje k dobré náladě. Kromě vyfouknutého vajíčka budete potřebovat fixy. Podle typu pak zvolíte způsob vašeho tvoření – foukáním nebo malováním. S foukacími fixy AIRPENS uděláte jednoduše a během chvilky krásná kropenatá vajíčka. S DECOR PENEM zase můžete namalovat kraslice s různými lidovými vzory a motivy. K tvoření přizvěte i své děti. Společně si vyzdobíte domov velikonoční náladou. S těmi stejnými fixy totiž můžete pokračovat zdobením jarních květináčů i různých dekorativních doplňků.

 

Zdobení velikonočních vajíček patří k nejkrásnějším českým tradicím

Vyfouknuté vajíčko nejprve očistěte, poté jím protáhněte špejli a máte připraveno ke zdobení. Nachystejte si metalické foukací fixy – AIRPENS, ale klidně můžete použít i ty klasické foukací fixy na textil, které ale doporučujeme po vyfoukání barvy zalakovat lakem na vlasy. Pusťte fantazii na plné obrátky a začněte tvořit. Doporučujeme použít podložku v podobě starých novin, abyste neměli barevná nejen vajíčka, ale i stůl. Neomezujte se na použití jedné barvy. Kombinujte. Výsledkem budou krásná kropenatá vajíčka. Další způsob, který stojí také za vyzkoušení, spočívá v tom, že si na vajíčko přiložíte předem vyrobenou papírovou šablonu.

 

Postup tvoření kraslic s foukacími fixy

Postup tvoření kraslic s foukacími fixy. Foto: Centropen

 

Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný

Nejrůznější tvary a motivy vám pomůže na vajíčka vykouzlit DECOR PEN. Nebude se vám rozmazávat a po zaschnutí je odolný i vůči oděrům. Malování vajíček nebylo nikdy jednodušší. Líbí se vám tradiční lidové motivy? Nebo máte raději moderní divočinu? S DECOR PENEM se můžete pustit do všeho, co vás napadne. Velikonočními vajíčky můžete ozdobit ošatky, zapíchnout je do osení a vyjímat se budou i na větvičkách ve váze. A také můžete namalovat vajíčko pro koledníky. I když letos budou jen z vaší domácnosti, tak jim jistě uděláte radost darovaným velikonočním vajíčkem, kterým si, kromě hezké vzpomínky, ještě vyzdobíte byt.

 

Nové metalické fixy už nepotřebují přelakování

Vybarvování vajíček za použití DECOR PENU má tu výhodu, že nemusíte spěchat, protože vám nebude stékat ani zasychat žádný vosk. Navíc je to vhodná a bezpečná aktivita pro tvoření s dětmi. Centropen přišel s novinkou, která zdobení kraslic ještě více usnadňuje. Metalické foukací fixy AIRPENS a metalický DECOR PEN už není potřeba přelakovat bezbarvým lakem nebo přestříkat lakem na vlasy.

 

Přivítejte jaro s vlastnoručně vyzdobenými květináči

Když už jste se pustili do velikonočního tvoření, můžete pokračovat. Co takhle si s dětmi namalovat vlastní květináče a pak do nich vysadit bylinky? Taková pažitka, která vyroste v květináči, který jste si doma vyzdobili, bude dětem určitě více chutnat.

 

DECOR PEN promění květináč ve vaše vlastní umělecké dílo.

DECOR PEN promění květináč ve vaše vlastní umělecké dílo. Foto: Centropen

 

Použít můžete opět foukací fixy a šablony, které si vystřihnete sami z papíru, nebo můžete zkusit šablony AIRPENS od Centropenu. Sady obsahují různou tematiku, na květináč se mohou hodit rostliny a zvířátka, ale pokud sáhnete třeba po šablonách s obrázky z vesmíru, proč by ne? Tipy a návody, jak si užít zábavné tvoření s foukacími fixy, a to nejen o Velikonocích, najdete na webu foukaci-fixy.cz.

Pořiďte si AIRPENS

Bezpečnost Vašich děti máme na prvním místě. Naše foukací fixy jsou 100% zdravotně nezávadné.

AIRPENS splňují evropské směrnice o bezpečnosti hraček a všechny české legislativní normy. Nechte své děti kreslit kreativně a bezpečně.

Koupit AIRPENS

Naše webové stránky používají cookies, které nám pomáhají zjistit, jak jsou naše stránky používány. Abychom cookies mohli používat, musíte nám to povolit. Kliknutím na tlačítko „OK, souhlasím“ udělujete tento souhlas. Další informace